Azzaro

Značka je pojmenovaná po Lorisi Azzarovi, který se narodil italským rodičům v Tunisku. Vystudoval tam na Lyceu Carnot. Mluvil francouzsky, arabsky, italsky a španělsky. Chtěl cestovat, objevovat nové země, vycházet se všemi lidmi na světě. Ve 40. letech minulého století byl známým módním návrhářem, oblékal nejkrásnější ženy světa. Byl mladý, krásný a bohatý.

Začátky

Jak říkal sám o sobě: „V roce 1962 jsme se ženou rozhodli zkusit štěstí v Paříži. Naložili jsme tříletou dceru Béatrice do staré Simcy a skončili jsme v hotelu v Paříži. Vyráběl jsem malé večerní kabelky a pásky z korálků. Prodal jsem jich kila. Na živobytí to ale nestačilo, tak jsem je vyráběl po nocích a přes den jsem prodával vakuové čističe.

Jednou jsem navrhl kolekci osmi šatů pro show v Grand Hotelu. Byl to nečekaný úspěch, okamžitě jsem se stal známým jako "mladý návrhář, který dělá věci jako nikdo jiný". O několik měsíců později jsem si mohl otevřít vlastní krejčovství. Tvořil jsem šaty pro Brigitte Bardot, Romy Schneider, Sofii Loren, Rachel Welch, Tinu Turner, Claudii Cardinal, Dalidu, Lizu Minelli, Barbaru Streisand a další. Někteří z mých slavných klientů se stali mými přáteli. Já jsem je dělal krásnými a oni mě slavným.“

Po šatech parfémy

A co říká slavný Lois Azzaro o svých parfémech? „Je nemožné hovořit o mých parfémech, aniž bych se nevrátil do dětských let. Středomoří je ve mně, tam jsem se narodil. Všechny mé smysly náleží slunci, písku a modrému nebi. Vůně, které mě inspirovaly, byly hlavně květiny, růže, jasmín a atmosféra bazarů s kořením.“ První vůní, kterou vytvořil, byla Azzaro Couture. Z nejznámějších vůní jeho tvorby jmenujme Azzaro Pour Homme a Chrome.

Azzaro Pour Homme je vůní svádění, která se od 70. let dvacátého století vyrábí stále stejnou technologii a na její kompletaci je potřeba více než 300 různých složek. V roce 2010 se dočkala inovace v podobě Azzaro Pour Homme Elixir, což je velmi mladá, šťavnatá a opět vášnivá kombinace. Tváří obou vůní je španělská popstar Enrique Iglesias, jehož jižanský šarm a temperament k parfémům skvěle ladí.

Oproti tomu harmonie vůní Chrome a Chrome Sport je Lorisovým hledáním bezmezné svěžesti, čerstvosti a uvolnění. Spirála citrusů, aquatických nót a jemného dřeva obklopí každého muže nekonečným oceánem a touhou po dobrodružství.