Carolina Herrera

facebook

Carolina Herrera je synonymem luxusu, exkluzivity, sofistikovanosti a elegance jak ve světě módy, tak ve světě vůní. Sama návrhářka říká: „Ve světě vůní nejsou žádné limity ani překážky k vyjádření emocí, pocitů a vzpomínek… to je důvod, proč je vytváření vůní opravdovým snem každého designéra.“

Historie

Carolina Herrera pochází z vlivné španělské rodiny, která se před mnoha lety odstěhovala z Venezuely. Narodila se v Caracasu, kde byl její otec guvernérem a později ministrem zahraničí. Když jí bylo 13, babička jí vzala do Paříže na přehlídku proslulého módního tvůrce Christobala Balenciagy a Carolina od té doby snila o tom, že se stane módní návrhářkou.

Rodiče jí umožnili kurzy právě pod Belanciagovým vedením, takže mohla rozvíjet svůj talent, ale pod vlivem místních společenských kruhů se v osmnácti provdala a brzy se jí narodila dcera Mercedes. Manželství se však krátce poté rozpadlo, a když potkala svou lásku z dětství, Reinalda Herreru, provdala se podruhé. Z tohoto manželství má tři dcery – Anu-Luisu, Carolinu a Patricii. Mohla by s přehledem žít spokojeně jako paní domu, vždyť jejím mužem je dědic jedné z nejbohatších venezuelských rodin, ale Carolina se nevzdala svého snu a už coby matka dvou dcer pracovala jako modelka předních módních domů.

Carolina Herrera v současnosti navrhuje sezonní módní kolekce a velkolepé svatební modely, ale také doplňky, např. boty, kabelky a sluneční brýle. Do její říše krásy a půvabu patří od roku 1988 i vůně, přičemž jako první představila dámskou Essenci. Ve stejném roce uvedla Carolina i první dámskou vůni vyrobenou ve spolupráci s Antoniem Puigem. V roce 1991 představila první pánskou vůni Herrera for Men, která přinesla další úspěch. S dcerou Carolinou byla pak u zrodu deseti vůní, z nichž nejznámější jsou 212, nazvané podle volacího kódu Manhattanu. Dcera Carolina, která vystudovala prestižní univerzity, je konzultantkou vůní značky Carolina Herrera a mnohé, právě z řady 212, nastartovala.

Originální svěžest

První 212 byla uvedena v roce 1997 a je stále velmi populární pro univerzálnost a jiskřivou eleganci. V široké sítí parfumerií můžete zakoupit květinově svůdnou 212 a dřevitou pánskou 212 Men.Další úspěch v linii 212 zažila značka s příchodem svěží 212 VIP ROSÉ v roce 2014, která se vyznačuje speciální ingrediencí v podobě růžového šampaňského.

Portfolio vůní značky Carolina Herrera se neustále rozšiřuje a i v letošním roce se můžeme těšit na řadu skvělých novinek.