Paco Rabanne

Paco Rabanne se narodil 18. února roku 1934 v srdci španělského Baskicka v San Sebastian. Jako dítě s rodinou musel čelit válečným náletům ve Španělsku. Když bylo Pacovi pět let, jeho rodina se přestěhovala do Francie. Jeho matka pracovala jako hlavní švadlena pro Belanciaga. V roce 1952 začal Rabanne studovat architekturu v Beaux - Arts v Paříži. Až do roku 1966 se těšil z přízně  Courreges, Cardin, Balenciaga a Givenchy, jež od něj brali jeho skicy, Gerard Pipart zase naučil Paca jak zdobit oděvy a vyšívat.

Historie

V 60. letech prošel svět umění velikou změnou. Do módy se dostalo tzv. kinetické umění. Architekti začali používat kov místo kamene. Martial Raysse používal neon, Quassar začal vyrábět nábytek z plastu. Tato revoluce ve stylu inspirovala Paca k vytvoření své první haute couture kolekce. V roce 1966 prezentoval 12 naprosto nenositelných šatů z těchto moderních materiálů, především z kovu, což byl průlom v Pacově kariéře. Dodnes je proto nazýván metalurgem módy. Začátkem 80. let vytvořil kolekci konfekčního oblečení pro muže, která obsahovala i doplňky. V roce 1984 Paco vytvořil komplexní pečující řadu pro muže pod názvem Soin pour Homme. V roce 1990 uvedl kolekci konfekčního oblečení pro ženy. O devět let později se Paco rozloučil s haute couture a začal vyrábět pouze konfekční oblečení.

Vůně

V roce 1969 Paco Rabanne představil svůj první dámský parfém Calandre, navržený pro aktivní ženu. Ve své době byl nejen proto považován doslova za revoluční. Jako partnera pro tuto vůni si vybral PUIG.

V roce 1973 byl uveden první pánský parfém, velice přitažlivá a elegantní vůně Paco Rabanne pour Homme, který je dodnes jedním z celosvětově nejprodávanějších vůní.

Parfém XS byl představen v roce 1995 jako květinový parfém. Pro jeho nádech rebelie, vášně a žáru, se stala vůně XS (Excess) jedním z příkladů rabanovského ducha. Je to vůně vášnivého, pulzujícího mládí s nadbytkem mužnosti. Dalším parfémem byl Black XS, připomínající melodii rocku, mocný a průbojný a zároveň citlivý a uklidňující, prostě pro drsné muže s něžným srdcem a jeho ženská varianta Black XS For Her. Roku 1996 byla na trh uvedena vůně Paco, což byla první vůně navržená pro obě pohlaví, tzv. unisex vůně. Tento parfém byl v recyklovatelném kovovém flakonu. O dva roky později vznikla Paco Energy, vůně, která povzbuzuje tělo i mysl, založená na citrusových plodech. V roce 1999 byla představena dámská vůně Ultraviolet. Lehkost, smyslnost, síla a inteligence, to jsou 4 pilíře této vůně. Tento parfém má charakterizovat ženu třetího tisíciletí. Mužská verze Ultraviolet vyšla o dva roky později v roce 2001. Dalšími parfémy, které Paco Rabanne uvedl, byly Eau De Paco Rabanne, La Nuit Perfume for Women, Paco Pour Elle, Paco Rabanne Sport a Extreme Girl.

Bestseller

Vůně One Million byla uvedena v roce 2008 jako prvotřídní, harmonická a odvážná vůně s velice charakteristickým poznávacím znamením. Základem této vůně je ambra, bílé dřeviny a pačuli, dále obsahuje grapefruit, mátu, krvavý pomeranč, růži a skořici.

Dalším bestsellerem je vůně Lady Million, která byla uvedena na trh v říjnu 2010. Lady Million je svěží, květinová a dřevitá vůně, která jde ruku v ruce s pánskou variantou One Million. Společně tyto dvě vůně vytváří hvězdný pár.

V roce 2013 přichází značka Paco Rabanne se sportovní vůní Invictus, která je první vůní z nové linie.  Paco Rabanne objevuje s vůní Invictus nový sen - vítězství, nového hrdinu – šampióna a novou skupinu parfému - smyslnou svěžest pro muže. O dva roky později píše Paco Rabanne novou kapitolu a to s vůní Olympēa. Nesmírně ženskou. Paco Rabanne zůstává věrný svým hodnotám a provokuje ducha dnešní doby. Paco Rabanne představuje jedinečnost a smyslnost, které nic a nikdo nemůže odolat. Olympēa je moderní Kleopatra, královna královen, žena vítězství, absolutní ikona. Nyní i vůně Invictus nachází svoji ideální ženu a také spolu vytváří skvělý pár.

·         Dalším bestsellerem je vůně Lady Million, která byla uvedena na trh v říjnu 2010. Lady Million je svěží, květinová a dřevitá vůně, která jde ruku v ruce s pánskou variantou One Million. Společně tyto dvě vůně vytváří hvězdný pár.

V roce 2013 přichází značka Paco Rabanne se sportovní vůní Invictus, která je první vůní z nové linie.  Paco Rabanne objevuje s vůní Invictus nový sen - vítězství, nového hrdinu – šampióna a novou skupinu parfému - smyslnou svěžest pro muže. O dva roky později píše Paco Rabanne novou kapitolu a to s vůní Olympēa. Nesmírně ženskou. Paco Rabanne zůstává věrný svým hodnotám a provokuje ducha dnešní doby. Paco Rabanne představuje jedinečnost a smyslnost, které nic a nikdo nemůže odolat. Olympēa je moderní Kleopatra, královna královen, žena vítězství, absolutní ikona. Nyní i vůně Invictus nachází svoji ideální ženu a také spolu vytváří skvělý pár.